Historie

Moje jméno je Lucie Šimková a jsem majitelkou chovatelské stanice border teriérů Royal Shangha. Můj příběh započal v době mého studia na Jižní Moravě, kdy jsem se setkala s tímto plemenem poprvé. Často jsem navštěvovala zdejší chovatelskou stanici z Hodonínských sádek, jejíž majitelem byl pan Karel Gränz. Od prvního okamžiku mě toto plemeno velice zaujalo, nejen vzhledem, ale především svojí povahou a loveckými schopnostmi. Dlouho jsme neváhali a následně jsme si odtud odvezli fenku jménem Chita a naši sousedé ze stejného vrhu psa Chrise. I když Chita nebyla nikdy uchovněna, je plně využívána k lovecké práci dodnes.

V tomto plemeni jsem se vzhlédla natolik, že jsem se rozhodla věnovat chovu border teriérů naplno. Moje chovatelská cesta započala intenzivním hledáním nového štěněte, jež mělo tvořit samotný základ celého chovu. Ze všech možností mě nejvíce zaujala chovatelská stanice BRT Fiery Lucifer, jejimž majitelem je Ing. Zbyněk Kubík. Za necelý rok jsem si odtud přivezla fenku jménem Royal Shangha Fiery Lucifer barvy grizzly. Ta pochází z vrhu feny Glen Mara Half Way To Heaven a psa Badgerbeck Uncle Fester. Se Shanghou jsem úspěšně absolvovala řadu loveckých zkoušek i výstav a následně oficiálně založila ve Skryjích dne 12. 12. 2018 chovatelskou stanici Royal Shangha. Našim cílem je odchov především pracovních, ale i výstavních psů a fen.

Případným zájemcům budou předávána plně socializovaná štěňata v osmém až devátém týdnu vybavena počátečním balíčkem. Každému jedinci budou provedeny základní veterinární úkony v podobě očkování a odčervení, lze také vyloučit onemocnění SPS/SLEM. V případě potřeby se na mě noví majitelé mohou kdykoliv obrátit s dotazem ohledně výchovy a výcviku.

Doufám, že i Vy najdete ve svém novém štěněti radost a společně posuneme příběh chovatelské stanice Royal Shangha o něco dále.

Stránky vytvořila firma WAUweb – www.wauweb.eu

Copyright © 2020 Royal Shangha
CzechEnglish